BEWIT KLINČEK 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Intenzívna čerstvá, sladko-korenená a pálčivá vôňa klinčekového oleja vás mentálne posilní, podporí váš spánok a pocit bezpečia. 

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Zvoľte variant
Možnosti doručenia
€11,10 €22,60 od €11,10
BEWIT KLINČEK 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Intenzívna čerstvá, sladko-korenená a pálčivá vôňa klinčekového oleja vás mentálne posilní, podporí váš spánok a pocit bezpečia.

Esenciálny olej z klinčekovca korenného patrí medzi repelenty. Jeho využitie je však oveľa širšie. Používa sa pri výrobe kozmetických prípravkov, parfémov, ale aj zubných pást a ďalších prípravkov zubného lekárstva. Pôsobí ako dezinfekcia a má aj ďalšie výborné vlastnosti.

Vďačí za ne svojej hlavnej zložke, eugenolu, ktorá bola laboratórne potvrdená, viac v GC Analysis report Na stiahnutie.

K dôležitým objavom na tému eugenolu dospeli P. Courmont a kol. (Gattefossé, 1990).

Pre svoje silne dráždivé účinky by sa však nikdy nemal používať v čistom stave, ale treba ho riediť v rastlinných olejoch alebo ich zmesiach.

Botanický názov: Klinčekovec voňavý
Anglický názov: Clove
Latinský názov: Caryophyllus aromaticus
Krajina pôvodu: India
Spôsob výroby: Parná destilácia
Použitá časť rastliny: Listy, plody

Upozornenie: Nepoužívajte v tehotenstve, počas dojčenia, u malých detí a pri epilepsii. Na pokožku pôsobí silne dráždivo, preto ho používajte iba v nízkych koncentráciách (1–2%) a vždy ho rieďte v rastlinných olejoch. Protisrážlivé vlastnosti tohto oleja sa môžu zosilniť pri kombinácii s Warfarinom, aspirínom a pod.

Určené do aromalámp a difúzorov a k priamej inhalácii. Nepoužívajte vnútorne. Ak ste tehotná alebo dojčiaca, konzultujte použitie s lekárom. Ak ste v akejkoľvek zdravotnej starostlivosti, tak konzultujte použitie so svojím ošetrujúcim lekárom. Neaplikujte neriedené na kožu. Chráňte pred deťmi.

Nariadenie Európskeho parlamentu nám neumožňujú uvádzať u výrobkov neschválené zdravotné tvrdenia. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdená vedeckými štúdiami. Zdravotné tvrdenie tu nie je možné uvádzať ani v rámci osobných skúseností a referencií. Pre zistenie podrobnejších informácií Vás preto odkazujeme na iné zdroje.

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Jedinečná česká značka BEWIT, je popredným výrobcom terapeutických esenciálnych olejov, prírodných produktov a výživových doplnkov, určených pre zdravý životný štýl. Spoločnosť BEWIT vždy presadzuje a bude presadzovať a usilovať sa o maximálnu šetrnosť k prírodnému prostrediu, o šetrné a čo najprirodzenejšie pestovanie, zbieranie a spracovanie rastlín bez herbicídov, pesticídov, insekticídov, kontaminantov, chemických rezíduí a bez genetickej modifikácie (GMO). Preto všetky produkty vyrába, testuje a skladuje v hlavnom sídle v Ostrave