Výživové doplnky DuoLife

Pod pojmom výživové doplnky sa rozumie skupina produktov, ktoré sú klasifikované ako potraviny. Najčastejšie sú vo forme kapsúl, pastiliek a tabliet, no čoraz bežnejšie sú aj iné formy, napr. tekutiny resp sirupy a ústne spreje. Ide o potraviny, ktoré sú koncentrovanými zdrojmi jednotlivých alebo kombinovaných živín respektíve iné látky s nutričným, alebo fyziologickým účinkom, ale sú konzumované v malých, odmeraných a v niektorých prípadoch aj predpísaných dávkach.

Ich hlavným účelom je doplnenie stravy pri nedostatočnom príjme jednotlivých živín potravou. Produkty tohto typu môžu byť pri správnom a vhodnom používaní veľmi prospešné pre ľudské zdravie. Výživové doplnky nemôžu a nesmú nahradiť zdravú a pestrú stravu, ktorá je najdôležitejším zdrojom živín a ďalších látok.
 

#ShowMore#

Bežná, pestrá a vyvážená strava by mala byť naším hlavným zdrojom všetkých živín, no v dnešnej dobe je to bohužiaľ čoraz väčší problém. Vyvážená strava znamená, že jeme jedlo, ktoré obsahuje všetko: ovocie a zeleninu, mäso, mlieko a mliečne výrobky, cereálie... Tu však nastáva prvý problém – príliš rýchle životné tempo, zlá výživa, spracovanie potravín a podobne. Tieto faktory majú negatívny vplyv na našu výživu niektorými živinami.

Potom sú tu jednotlivé skupiny ľudí, ktorí niektoré jedlá nejedia vôbec (napr. vegáni). Pri nich je kompenzácia doplnkami samozrejme potrebná  (napr. vitamín B12 je možné prevažne získať hlavne s potravín živočíšneho pôvodu, najmä mäsom). Nedostatok jednotlivých živín môže nastať aj v určitých obdobiach života, napr. počas tehotenstva, kedy je potreba väčšiny živín značne zvýšená, ale môže to byť, aj dôsledok iných faktorov. Niektoré lieky alebo choroby môžu napríklad brániť vstrebávaniu živín v gastrointestinálnom trakte, ale vo všeobecnosti sa usudzuje, že u starších ľudí je vstrebávanie všetkých živín značne narušené. Určité faktory, ako je stres, fajčenie, alkohol atď., tiež zvyšujú potrebu určitých živín.
 
Ak vieme, že naša strava nie je pestrá, a ak spozorujeme známky nedostatku živín, je konzumácia doplnkov výživy užitočná a odporúčaná.
 
Multivitamín môže pomôcť vyplniť nutričné ​​medzery vo vašej strave a predchádzať nedostatkom, zatiaľ, čo jednotlivé vitamíny môžu pomôcť zamerať sa na existujúce nedostatky alebo zvýšené požiadavky. Iné produkty, ako sú probiotiká a omega-3, sú špecializovanejšie a môžu byť prínosom pre špecifické zdravotné problémy, ako je funkcia čriev a zdravie srdca. Okrem toho môže byť proteínový prášok užitočným doplnkom pre tých, ktorí majú zvýšenú potrebu bielkovín, ako sú športovci, ktorí majú problém získať dostatok bielkovín iba z potravy. Horčík, vápnik, draslík, vitamín D, železo a vláknina sú ďalšie bežné živiny, ktoré môžu chýbať v typickej strave.
Stránka 1 z 1 - 12 položiek celkom

Cena

1797
11797

Značky

Forma

Vymazať filtre

Zobrazených položiek: 12
duolife aloes 750ml
€29

DuoLife Aloes 100 % prírodný výživový doplnok, určený pre ľudí, ktorým záleží na kondícii, vitalite, mladom vzhľade a...

DL014
duolife collagen 750ml
€35

DuoLife COLLAGEN - na 100 % prírodný výživový doplnok určený pre ľudí, ktorí si chcú zaistiť „večnú”...

DL022
duolife fiber 750ml
€40

DuoLife Fiber je tekutý výživový doplnok, ktorý obsahuje komplex rozpustných vláknin až zo 4 zdrojov a patentovanú,...

333
duolife chlorofil 750ml
€29

DuoLife CHLOROFIL - prírodný výživový doplnok určený pre ľudí, ktorí sa starajú o dobrú kondíciu a mladý vzhľad....

DL024
duoLife keratin hair complex 750ml
€49

DuoLife KERATIN HAIR COMPLEX je 100 % prírodný výživový doplnok vyvinutý pre udržanie najlepšej kondície vlasov,...

DL025
duoLife my blood moja krv 750ml
€42

Komplexný produkt, ktorý pôsobí na princípe synergie. Kombinácia výťažkov z ovocia a zeleniny a bohatého zdroja...

DL039
DuoLife My Gastrin
€40

DuoLife My Gastrin je výživový doplnok v tekutej forme, ktorý obsahuje výhradne prírodné zložky rastlinného pôvodu...

603
duolife my mind 750ml
€51

DuoLife Mi Mind - Prípravok tvoria najkvalitnejšie prírodné suroviny, ktoré podporujú koncentráciu, pamäť a...

417
duoLife regenoil liquid gold 250ml
€36

DuoLife REGENOIL LIQUID GOLD® je 100 % prírodný výživový doplnok založený na základe 13 nerafinovaných, za studena...

DL040
duolife-sunvital-natural-kids-formula-150 ml
€17

DuoLife NATURAL KIDS FORMULA SUNVITAL® je 100 % prírodný doplnok výživy, pripravený na báze prírodných vitamínov,...

DL044
duolife vitac 750ml
€29

DuoLife VITA C:   100 % prírodný, kompletný vitamín C, ktorý spĺňa požiadavky osôb, ktoré hľadajú produkt, ktorý...

DL041
sada duolife deň a noc 750ml+750ml
€97

DuoLife DEŇ a NOC sú 100 % prírodné výživové doplnky vytvorené pre ľudí, ktorí sa starajú o fyzickú a psychickú...

DL042