Kompava Venadom 25x11g pomaranč

Venadom je unikátna výživa ciev vo forme osviežujúceho nápoja s obsahom mikronizovaného diosmínu a hesperidínu. Venamatrix pozostáva z 9 účinných zložiek pre normálnu funkciu srdcovo-cievneho systému.

Dostupnosť Skladom
Možnosti doručenia
€29,90 –6 % €28,10
Kompava Venadom 25x11g pomaranč
venadom
Tip
€29,90 –6 %

Nápoj Venadom bol vyvinutý tak, aby zabezpečil prísun potrebných živín pre cievy prostredníctvom pohodlného užívania bez nutnosti prehĺtania kapsúl či tabliet.

Komplex látok (Vena-matrix) je zacielený nie len na odstránenie nežiadúcich usadenín, ale aj na výživu steny cievy, ktorá vekom stráca svoju pevnosť a pružnosť, čo môže postupne viesť k rôznym kardio-vaskulárnym ochoreniam.

Užívaním výživového doplnku Venadom, navyše, prirodzene doplníte do organizmu tekutiny, ktoré sú nevyhnutné pre vyživené a zdravé cievy. Produkt obsahuje vysoký podiel proteínov, minimum tukov a žiadny pridaný cukor. Je vhodný pre diabetikov, celiatikov i ľudí s laktózovou intoleranciou.

Venadom obsahuje

Mikronizovaný diosmín a hesperidín

Bioflavonoidy diosmín a hesperidín sú najviac preštudované a lekármi najčastejšie odporúčané látky pre cievy. Tieto zložky sa prirodzene vyskytujú v bielej časti šupky citrusových plodov ako je pomaranč, grep alebo citrón, a preto sa niekedy označujú ako citroflavonoidyMikronizovaná forma diosmínu a hesperidínu zlepšuje ich prechod cez tráviacu sliznicu do krvi, čím sa zabezpečí vysoká vstrebateľnosť.

Hlavné účinky týchto zlúčenín sú:

 • Priechodnosť ciev: Hesperidín a diosmín pozitívne prispievajú k priechodnosti ciev tým, že podporujú relaxáciu cievnych stien a zlepšujú ich elasticitu. To zase prispieva k lepšiemu prietoku krvi a menšiemu riziku vzniku zápalových stavov v cievach.
 • Antioxidačné vlastnosti: Hesperidín a diosmín majú silné antioxidačné vlastnosti, čo znamená, že pomáhajú neutralizovať voľné radikály a chránia cievne bunky pred oxidačným stresom. Tým sa môže minimalizovať poškodenie cievnych stien a prispieva sa k ich celkovému zdraviu.
 • Mikrocirkulácia: Tieto zlúčeniny pozitívne vplývajú na mikrocirkuláciu, čo znamená, že môžu podporovať prietok krvi aj v menších cievach a kapilárach. To môže mať pozitívny vplyv na žilový obeh a celkovú cievnu funkciu.
 • Žilové chlopne: Diosmín a hesperidín môžu prispievať k posilneniu žilových chlopní, ktoré regulujú prietok krvi v žilách. To môže znižovať riziko zastavenia krvi v žilách a tvorby kŕčových žíl.

Kolagén

Vysoký podiel kolagénu typu I v dennej dávke zabezpečuje elasticitu, celistvosť a pevnosť cievnej steny. Nedostatok kolagénu v cievach sa spája s rozvojom tvorby kŕčových žíl či  „metličiek.“

Vplyv kolagénu na zdravie a výživu ciev je značný a dôležitý pre udržanie celkového kardiovaskulárneho zdravia. Kolagén je hlavnou zložkou spojivových tkanív, ktoré tvoria steny ciev, srdcových chlopničiek a ďalších dôležitých štruktúr v tele. Jeho prítomnosť a množstvo ovplyvňujú niekoľko aspektov cievneho systému.

 • Integrita cievnych stien: Kolagén poskytuje pevnosť, pružnosť a integritu cievnych stien. Správne množstvo kolagénu zabezpečuje, že cievy si udržujú svoj tvar a odolnosť voči tlaku krvného obehu.
 • Kŕčové žily a žilové chlopničky: Nedostatok kolagénu môže prispievať k oslabeniu žilových stien a chlopničiek, čo môže viesť k vzniku kŕčových žíl a problémom so žilovým krvným obehom.
 • Elastickosť a adaptabilita ciev: Kolagén prispieva k elastickosti cievnych stien a umožňuje im sa rozširovať a zúžiť podľa potreby, čo je dôležité pre udržanie správneho toku krvi.
 • Arterioskleróza: Nedostatok kolagénu môže viesť k poškodeniu cievnych stien a následne k ukladaniu cholesterolu a vápenatých usadenín. To môže spustiť proces arteriosklerózy, kde sa cievy stávajú tuhými a menej pružnými.
 • Regulácia zápalových procesov: Kolagén má aj protizápalové vlastnosti, ktoré môžu prispievať k regulácii zápalových procesov v cievach a obmedziť riziko vzniku závažných cievnych ochorení.

Bambusový extrakt

Bambusový extrakt je bohatým zdrojom kremíka, ktorý sa nachádza v stenách ciev. Kremík podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, čím cievy dosiahnu požadovanú pevnosť a pružnosť.

Kremík je minerál, ktorý hrá dôležitú úlohu vo výstavbe a pevnosti cievnych stien. Jeho prítomnosť môže mať pozitívny vplyv na zdravie ciev a celkové kardiovaskulárne funkcie. Tu sú niektoré spôsoby, akým kremík ovplyvňuje steny ciev:

 • Pevnosť a elasticita: Kremík je dôležitou zložkou pri tvorbe kolagénu a elastínu, ktoré sú základnými proteínmi spojivových tkanív vrátane ciev. Tieto proteíny prispievajú k pevnosti a elasticite cievnych stien, čo je nevyhnutné pre ich správne fungovanie a schopnosť sa rozširovať a zúžiť.
 • Ochrana pred oslabením: Dostatočné množstvo kremíka môže pomôcť chrániť cievy pred oslabením a zmenami v ich štruktúre. To môže minimalizovať riziko vzniku kŕčových žíl a iných cievnych ochorení.
 • Podpora kolagénu: Kremík môže pôsobiť ako kolagén booster, teda podporovať tvorbu kolagénu v tele. Tým zabezpečuje udržanie pevnosti a elasticity cievnych stien.
 • Bráni vápenatých usadenín: Kremík môže pomôcť k zabráneniu ukladania vápnika do cievnych stien, čo by mohlo spôsobiť ich zatvrdnutie a stratu elasticity.
 • Ochrana pred oxidatívnym stresom: Kremík má aj antioxidantné vlastnosti, ktoré môžu chrániť bunky cievnych stien pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a oxidatívnym stresom.

L-arginín 

L-arginín je aminokyselina, z ktorej sa v cievach tvorí NO (oxid dusnatý). Ak sú cievy zanesené, alebo majú nedostatočnú výživu, dochádza k poklesu prirodzenej tvorby NO v cievach, čo môže mať negatívny dopad na krvný tlak a priechodnosť ciev.

Oxid dusnatý pomáha taktiež uvoľňovať svaly cievnych stien, čo umožňuje cievam sa rozširovať a zúžiť flexibilne. To zlepšuje celkový krvný obeh a dodávanie živín do tkanív.

Bromelaín

Bromelaín je proteolytický enzým prítomný v stonkách, listoch, šupke a plodoch ananásu. Odstraňuje z krvi nežiadúce usadeniny, ktoré môžu časom spôsobiť zužovanie ciev. Navyše má pozitívny účinok na naše trávenie.

Antioxidanty – vitamín C, betakarotén a extrakt zo zeleného čaju

Obezita, fajčenie, vysoký krvný tlak, vysoký príjem soli, diabetes, ale aj prirodzené starnutie spôsobujú hromadenie oxidačného stresu v organizme, ktorý môže viesť k poškodeniu ciev. Antioxidanty prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev a extrakt zo zeleného čaju pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu.   

Pre koho je produkt určený

Venadom je určený pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie a chcú podporiť správne fungovanie svojho kardio-vaskulárneho systému. Jeho unikátne účinky ocenia ľudia s rôznymi povolaniami, vekom i s rôznymi zdravotnými cieľmi.

 • Osoby , ktoré trápia rôzne problémy s cievami- napríklad kŕčové žily, ochorenia žilových chlopní, opuchy nôh alebo problémy so žilovým obehom
 • Starší ľudia – u ktorých je pitný režim a vstrebávanie živín z potravy vekom čiastočne obmedzené, môžu týmto spôsobom doplniť tekutiny s obsahom výživných látok na podporu pružnosti ciev
 • Osobyktoré trpia hemoroidmi - môžu mať tiež úžitok z týchto látok, pretože môžu prispievať k zlepšeniu stavu žilových ciev v oblasti konečníka.
 • Ľudia, ktorí majú zvýšené riziko vzniku kardio-vaskulárnych ochorení - ako sú fajčiari, ľudia s nadváhou, osoby s vysokým krvným tlakom, diabetes mellitus, alebo genetickou predispozíciou k cievnym problémom, môžu mať prospech z pravidelného užívania Venadomu.
 • Osoby s oslabenou cievnou stenou – u týchto ľudí je zvýšené riziko praskania ciev, tvorba podliatin, metličkových až kŕčových žíl
 • Osoby so sedavým či stojatým povolaním – pri dlhodobom státi či sedení sa môžu ľudia stretávať s pocitom ťažkých nôh, ktoré je sprevádzané opuchom končatín
 • Osoby s vysokým krvným tlakom a zvýšenom cholesterole

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie výživového doplnku je formulované tak, aby zohľadňovalo individuálne potreby a charakteristiky organizmu. U nás sa nezameriavame iba na jedno univerzálne dávkovanie, pretože vieme, že každý z nás je jedinečný.

Preto odporúčame začať s nižšou dávkou a postupne ju prispôsobiť podľa vašich potrieb a komfortu. Naše odporúčanie je začať so zarobením si jedného nápoja denne a postupne dávku navýšiť na 2 nápoje denne. Je to ideálny spôsob, ako umožniť vášmu organizmu zvyknúť si na nový prírastok živín a pozorovať, ako na ne reaguje.

Nezabudnite, že každý organizmus je individuálny, a preto sa odporúča konzultovať s lekárom alebo odborníkom na výživu, ak máte akékoľvek obavy alebo otázky. Vždy dbajte na dodržiavanie pokynov uvedených na obale výživového doplnku. Naším cieľom je podporovať vaše zdravie a pohodu, a preto sme tu, aby sme vám pomohli nájsť najlepší spôsob, ako využiť výhody našich produktov.

Aby ste dosiahli maximálnu účinnosť a využili všetky jeho prospešné látky, postupujte podľa týchto krokov:

Príprava: Začnite tým, že otvoríte sáčok s obsahom nápoja. Nájdete v ňom starostlivo vyvážený mix účinných zložiek, ktoré sú pripravené na poskytnutie potrebných živín vášmu organizmu.

Rozpustenie: Obsah sáčku dôkladne vysypte do pohára s vodou. Voda môže byť studená alebo izbovej teploty, podľa vašich preferencií. Pomocou lyžičky premiešajte obsah až do úplného rozpustenia. Niektoré látky sú ťažšie a môžu sedimentovať, preto po zamiešaní prejdite bez váhania ku konzumácii. 

Konzumácia: Nápoj si vychutnajte pomaly, postupne ho vypite. Doprajete tak svojmu telu čas na absorpciu cenných látok. Tento proces môže trvať len niekoľko minút, a tak si vychutnávajte každý hlt.

Odporúčame náš nápoj konzumovať najlepšie ráno nalačno, pretože vtedy je váš organizmus lepšie pripravený na prijímanie živín. Taktiež si ho môžete dopriať počas dňa ako osviežujúci nápoj na podporu vašich ciev a celkového zdravia.

Nezabudnite, že pravidelnosť je kľúčom k úspechu. Dodržiavajte odporúčané dávkovanie a užívajte nápoj pravidelne, aby ste dosiahli maximálne výsledky a prospech pre vaše telo.

Výživové údaje

Energetická hodnota / Energy 1620 kJ/ 380 kcal 178 kJ / 42 kcal 2,12 %
Tuky / Fat 0,94 g 0,10 g 1,34 %
z toho nasýtené mastné kyseliny / of which saturates 0,50 g 0,06 g 0,14 %
Sacharidy / Carbohydrate 22,30 g 2,45 g 0,94 %
z toho cukry / of which sugars 10,30 g 1,13 g 1,26 %
Bielkoviny / Protein 70,70 g 7,78 g 15,56 %
Soľ / Salt 0,17 g 0,02 g 0,33 %

Vitamíny

Vitamín / Vitamin C 9,09 g 1,00 g 1250 %
Kremík / Silicon 1,90 g 0,21 g  

Zloženie

Hydrolyzovaný kolagén Peptan®, L-arginín AKG, vitamín C (kyselina L-askorbová), mikronizovaný diosmín a hesperidín (90:10), bromelaín, aróma: pomaranč, extrakt z nadzemnej časti bambusu (Bambusa vulgaris), extrakt z listov zeleného čaju (Camelia sinensis), betakarotén, sladidlo: sukralóza.

Upozornenie

Nie je vhodný pre osoby mladšie 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Dodatočné parametre

Kategória: Výživové doplnky
Forma: prášková

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: