BioCare B Complex, 30 vegan kapsúl

Vysoko účinný komplex vitamínov B na podporu energie, hormonálnej rovnováhy a nervovej činnosti, ktorý dodáva ľudskému telu 50 mg dávku kľúčových vitamínov skupiny B v jednej kapsule za deň. Pre celkovú podporu sú súčasťou komplexu - PABA, inozitol, cholín, vitamín C, horčík a L-glycín. Vhodný pre vegetariánov a vegánov.

Dostupnosť Dodanie 3 - 5 p.dní
Možnosti doručenia
€12,50
BioCare B Complex, 30 vegan kapsúl

Výživový doplnok B Complex, 30 kapsúl značky Biocare obsahuje 8 kľúčových vitamínov skupiny B. Potreba príjmu vitamínov tvoriacich B komplex je dôležitá pre ich rozpustnosť vo vode. Ľudské telo množstvo vitamínov, ktoré nevyužije, neuchováva, ale naopak vylúči a prirodzene si vitamíny skupiny B nevie vytvoriť. Dopyt po potrebe vitamínov skupiny B sa zvyšuje aj vďaka faktorom ako sú vek, genetika, užívanie liekov alebo životný štýl.

Môže byť použitý pri nasledujúcich problémoch či ako podpora v týchto prípadoch:

  • vhodné pre osoby pracujúce pod stresom
  • pri zvýšenej únave a vyčerpanosti
  • pri oslabenej obranyschopnosti organizmu
  • ako podpora pre normálny stav kože a slizníc
  • vegetariáni a vegáni

Účinné látky 

Účinná látka  Obsah v 1 kapsule RVH* (Referenčná výživová hodnota) 
Vitamín C 40 mg 50 %
Vitamín B1 50 mg 4545 %
Vitamín B2 50 mg 3571 %
Niacín (B3) 50 mg 313 %
Vitamín B6 50 mg 3571 %
Kyselina listová (vitamín B9) 0,4 mg 200 %
Vitamín B12 0,05 mg 2000 %
Biotín 0,2 g 400 %
Kyselina pantoténová (B5) 50 mg 833 %
Horčík 9,5 mg 2,5 %
Cholín bitartrát 30 mg N/A
Inozitol 30 mg N/A
L-Glycín 30 mg N/A
PABA ( kyselina paraaminobenzoová ) 30 mg N/A

*RVH - Referenčná výživová hodnota

** N/A - nie je určené

Vitamín B1, tiamín

Vitamín B1 známy aj ako tiamín, pomáha v organizme pri premene cukrov a škrobu na energiu. Je dôležitý pre normálnu činnosť nervového systému.

Vitamín B2, riboflavín

Vitamín B2, riboflavín, sa podieľa na tvorbe hormónov štítnej žľazy, krvotvorbe a oxidačno redukčných procesoch. Potreba stúpa pri zvýšenej fyzickej aktivite, pretože dochádza k zvýšeným stratám riboflavínu močom, ktorý intenzívne zafarbuje do žlta.

Vitamín B3, niacín

Vitamín B3, niacín, je dôležitý pre tvorbu energie, syntéze tukov a delení buniek. Pomáha udržiavať zdravú kožu a dobré fungovanie tráviaceho systému.

Vitamín B5, kyselina pantoténová

Kyselina pantoténová je nepostrádateľná pre získanie energie z cukrov, tukov a bielkovín.

Vitamín B6, pyridoxín

Vitamín B6, pyridoxín, sa podieľa na tvorbe hemoglobínu, reguluje stavy úzkosti, uľavuje od depresií. Jeho deficit sa môže prejaviť nespavosťou, slabosťou či zvýšeným výskytom infekcií.

Vitamín B7, biotín

Biotín slúži pri trávení cukrov, tukov a bielkovín, podporuje činnosť pohlavných žliaz, centrálnu nervovú sústavu a dobrý spánok.

Vitamín B9, folát, kyselina listová

Kyselina listová sa zúčastňuje na tvorbe nukleových kyselín a znižuje riziko poškodenia plodu. Podieľa sa na metabolických procesoch, pri ktorých vznikajú červené krvinky.

Vitamín B12, kobalamín

Vitamín B12 alebo kobalamín sa podieľa najmä na krvotvorbe a spolu s kyselinou listovou sa zúčastňuje syntézy nukleových kyselín. Je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému.

Inozitol

Inozitol pomáha pečeni spracovávať tuky a prispieva k správnej funkcii svalov a nervov. Podporuje hormonálnu rovnováhu - podieľa sa na kontrole hladín estrogénu.

Cholín

Cholín hrá úlohu v nervovom systéme, a to pre syntézu acetylcholínu - neurotramsmiteru, ktorý je dôležitý pre prenos správ medzi nervami.

L- glycín

L-glycín je aminokyselina, ktorá je potrebná pre syntézu glutatiónu - silného antioxidantu. Môže prispievať k zlepšeniu občasnej ospalosti a únavy z nedostatku spánku.

Kyselina paraaminobenzoová

Označovaná aj ako vitamín B10 napomáha k správnemu fungovaniu nervového systému.

Vitamín C

Vitamín C je silný antioxidant ktorý chráni bunky pred oxidačným stresom. Má významnú úlohu pri krvotvorbe, tvorbe kolagénu, kostnej hmoty, zubov a zvyšuje vstrebávanie železa. Ďalej sa podieľa na obranyschopnosti organizmu pred infekčnými chorobami.

Horčík

Horčík je nepostrádateľný prvok, ktorý podporuje svalovú, nervovú funkciu a produkciu energie.

Tu nájdete Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006

Dávkovanie 

1 x denne 1 kapsulu. Kapsule je potrebné užiť s jedlom.

Upozornenie 

Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste pod lekárskym dohľadom, pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Dlhodobý príjem vitamínu B6 vo vyšších dávkach ako 10 mg denne môže viesť k miernemu brneniu alebo necitlivosti končatín. Tento produkt by sa nemal používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčaný denný príjem. Skladujte na suchom a chladnom mieste.

Zloženie 

Glukonát horečnatý, obal kapsuly (hydroxypropylmetylcelulóza), vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), vitamín B1 (tiamín hydrochlorid), kyselina pantoténová (D-pantotenát vápenatý), vitamín B2 (riboflavín), niacín (nikotínamid), vitamín C (askorbát horečnatý), cholín bitartrát, inozitol, L-glycín, kyselina paraaminobenzoová, protihrudkujúce látky (oxid kremičitý a stearan horečnatý), biotín, kyselina listová, vitamín B12 (hydroxykobalamín)

 

Dodatočné parametre

Kategória: Výživové doplnky
Forma: kapsuly

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
BioCare je profesionálna spoločnosť zaoberajúca sa doplnkami výživy založená odborníkmi na prírodné zdravie s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti výživy a biologických vied. Sú etablovaným lídrom vysokokvalitných prírodných produktov zdravotnej starostlivosti na britskom a európskom trhu.
 
Majú viac ako 250 produktov, z ktorých si môžete vybrať; všetko od multinutričných látok, vitamínov a minerálov až po špecializované probiotiká, antioxidanty, esenciálne mastné kyseliny a jedinečné komplexy.
 
Odborníci na výživu v BioCare naznačujú, že pre mnohých ľudí môže byť užitočné zvážiť užívanie základných výživových doplnkov pre zdravie a pohodu, medzi ktoré patria multinutričné ​​látky, antioxidanty, probiotiká a doplnky mastných kyselín. Ich produkty sú veľmi inteligentne kombinované, aby poskytovali najvyššiu kvalitu.