BIO RAW PRÁŠOK ZO ŠŤAVY Z MLADÉHO JAČMEŇA

Náš BIO RAW prášok zo šťavy z mladého jačmeňa je bohatým zdrojom vitálnych enzýmov, vitamínov, minerálov, aminokyselín a ďalších vysoko prospešných látok v ich čisto prírodnej podobe. Vďaka patentovanému procesu výroby je navyše plne rozpustný. Rozmiešať ho môžete vo vode, rastlinnom mlieku či inom studenom nápoji.

BIO RAW Mladý jačmeň je k dispozícii v dvoch variantoch: 250 g v sklenenej dóze a 400 g v papierovom sáčku.

Variant:
Dostupnosť Dodanie 3 - 5 p.dní Dodanie 3 - 5 p.dní Zvoľte variant
Možnosti doručenia
€32,35 €46,60 od €32,35
BIO RAW PRÁŠOK ZO ŠŤAVY Z MLADÉHO JAČMEŇA
bio raw prasok zo stavy z mladeho jacmena prasek ze stavy s maximalni koncentraci zivin doplnek stravy mlady jecmen bio jecmen raw jecmen prasek ze stavy mladeho jecmene thumbnail 1649068500 250g doza BARLEY GRASS k
Tip

PRÁŠOK ZO ŠŤAVY Z MLADÉHO JAČMEŇA

Pre vysoký obsah vitálnych enzýmov, vitamínov, minerálov, aminokyselín a mnohých ďalších vysoko prospešných látok je prášok zo šťavy z mladého jačmeňa úplne výnimočnou superpotravinou. Vďaka patentovanému procesu výroby zahŕňajúcemu tzv. juicing je vo vode plne rozpustný. BIO aj RAW kvalita je u neho garantovaná.

PRÁŠOK Z MLADÉHO JAČMEŇA VS. PRÁŠOK ZO ŠŤAVY Z MLADÉHO JAČMEŇA (DŽÚS)

Obe formy jačmeňa obsahujú rovnaké spektrum prospešných látok, avšak v inej koncentrácii. Pre vysoký obsah vlákniny je prášok v porovnaní s práškom zo šťavy z mladého jačmeňa menej koncentrovaným zdrojom týchto látok. Obsiahnutá vláknina prášok nielen “nariedi”, ale podieľa sa aj na jeho horšej rozpustnosti a svetlejšej farbe.

HISTÓRIA

Tajná zbraň gladiátorov
Zelený jačmeň je jednou z najstarších kultúrnych rastlín vôbec. Dochované písomnosti dokazujú, že aj keď je pôvodom z Ázie, veľmi obľúbeným sa stal aj na území dnešnej Európy. V starovekom Ríme bol dokonca jedným z najdôležitejších doplnkov podávaných gladiátorom na zlepšenie ich výkonu. [1,2]

PESTOVANIE A VÝROBA

Už po dvadsiatich dňoch
Jačmeň (Hordeum vulgare) – veľmi rýchlo rastúca rastlina, ktorej výhonky sú zberané už dvadsiaty deň od zasadenia semien. Teda v okamihu, keď nasali maximálne množstvo výživných látok potrebných pre rast a život celej rastliny.

Tmavozelený džús
V prvej fáze výroby sú čerstvo zozbierané výhonky jačmeňa rozmixované s odmeraným množstvom vody. Rozpustné látky prechádzajú do fázy vodnej. Naopak vláknina a ďalšie nerozpustné zložky sú z média postupne odstraňované. Týmto spôsobom vzniknutý tmavo zelený džús je potom usušený na výslednú práškovú formu.

Teplota celého výrobného procesu je regulovaná tak, aby nepresiahla 41 °C. Obsah aktívnych enzýmov a ďalších výživných látok je týmto spôsobom maximálne ochránený.

ZLOŽENIE

Prášok plný živín

Vďaka ranej dobe zberu a šetrnému spôsobu spracovania je prášok zo šťavy z mladého jačmeňa bohatým zdrojom vitálnych enzýmov, vitamínov, minerálov a ďalších vysoko prospešných látok v ich čisto prírodnej podobe. [1,2]

Navyše je prirodzene bezlepkový - je preto vhodný aj pre osoby s neznášanlivosťou lepku a celiakov.

Zdravotné tvrdenia z tzv. ON HOLD zoznamu

Zelený jačmeň:

  • Antioxidant
  • Celkové tonikum vitamínov a minerálnych doplnkov z prírodného zdroja

ON HOLD zoznam – Ide o zoznam látok a ich vzťahu k zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA na posúdenie, avšak EFSA doteraz nevydal odborné stanovisko alebo EK doteraz nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú dočasné.

POUŽITIE

Do vody, rastlinného mlieka a iného studeného nápoja
Náš prášok zo šťavy z mladého jačmeňa má sýto zelenú farbu a charakteristickú, bylinnú chuť. Rozpustiť ho môžete vo vode, rastlinnom mlieku či inom obľúbenom nápoji. Na zachovanie aktívnych enzýmov ho nemiešajte s horúcimi nápojmi.

Na zachovanie maximálnej výživovej hodnoty odporúčame rozmiešať prášok drevenou či porcelánovou lyžičkou, nie lyžičkou kokovou, tá môže zapríčiniť jeho oxidáciu.

DOPORUČENÉ DÁVKOVANIE

2 zarovnané kávové lyžičky (5 g) prášku denne rozmiešajte v pohári vody či iného studeného nápoja. Odporúčaná denná dávka prášku zo šťavy z mladého jačmeňa je 5 g.

Pre väčšiu využiteľnosť obsiahnutých látok užívajte jačmeň na lačno – pol hodiny pred alebo dve hodiny po jedle.

DOPORUČENÉ SKLADOVANIE

Prirodzenou vlastnosťou prášku z mladého jačmeňa je, že veľmi ľahko viaže vlhkosť. Po celú dobu skladovania ho preto ponechajte v originálnom obale, ktorý po odobratí prášku vždy dôkladne uzavrite. Súčasťou balenia je aj pohlcovač vlhkosti.

KRAJINA PÔVODU:

USA 

ZDROJE

[1] VENUGOPAL, Shonima a Uma M. IYER, 2010. MANAGEMENT OF DIABETIC DYSLIPIDEMIA WITH SUBATMOSPHERIC DEHYDRATED BARLEY GRASS POWDER. International Journal of Green Pharmacy. 4(4), 1–6. [2] ZENG, Yawen et al., 2018. Preventive and Therapeutic Role of Functional Ingredients of Barley Grass for Chronic Diseases in Human Beings. Hindawi-Oxidative Medicine and Cellular Longevity. 1–15.

VITAMÍNY

  Na 100 g % **RHP na 100 g na 2 lyžičky 5 g % **RHP na 5 g
Riboflavín B2 (mg) 0,9 67,6 0,1 3,4
Kyselina listová B9 (µg) 117,0 58,5 5,9 2,9
Vitamín B12 (µg) 1,3 53,6 0,1 2,7
Vitamín A (µg) 171,7 21,5 8,6 1,0

 

MINERÁLY

  Na 100 g % **RHP na 100 g na 2 lyžičky 5 g % **RHP na 5 g
Draslík (mg) 4220,0 211,0 211,0 10,6
Vápnik (mg) 452,0 56,5 22,6 2,8
Fosfor (mg) 519,0 74,1 25,9 3,7
Horčík (mg) 250,0 66,7 12,5 3,3
Železo (mg) 13,1 93,6 0,7 4,7
Zinok (mg) 2,29 22,9 0,1 1,2

* referenčná hodnota príjmu u priemernej dospelej osoby (8 400 kJ/ 2 000 kcal) ** denná referenčná hodnota príjmu vitamínov a minerálnych látok (u dospelých osôb)

Nariadenia Európskeho parlamentu nám neumožňujú uvádzať pri výrobkoch neschválené zdravotné tvrdenia. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdené vedeckými štúdiami. Zdravotné tvrdenie tu nie je možné uvádzať ani v rámci osobných skúseností a referencií. Na zistenie podrobnejších informácií Vás preto odkazujeme na iné zdroje.

Dodatočné parametre

Kategória: Výživové doplnky
Forma: prášková

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Jedinečná česká značka BEWIT, je popredným výrobcom terapeutických esenciálnych olejov, prírodných produktov a výživových doplnkov, určených pre zdravý životný štýl. Spoločnosť BEWIT vždy presadzuje a bude presadzovať a usilovať sa o maximálnu šetrnosť k prírodnému prostrediu, o šetrné a čo najprirodzenejšie pestovanie, zbieranie a spracovanie rastlín bez herbicídov, pesticídov, insekticídov, kontaminantov, chemických rezíduí a bez genetickej modifikácie (GMO). Preto všetky produkty vyrába, testuje a skladuje v hlavnom sídle v Ostrave