BEWIT Dračia krv s kadidlovým olejom 50ml

Červená energia z džungle priamo do vašej pokožky. Dračia krv s kadidlom vypne a posilní vašu pleť aj pokožku, nie nadarmo sa jej hovorí tekutý facelift.

Typ pleti: normálna, citlivá, zrelá

Dostupnosť Skladom
Možnosti doručenia
€25,70
BEWIT Dračia krv s kadidlovým olejom 50ml
ef3d74ebda7593b3b8d47a63e59d7890 draci krev s kadidlovym olejem ruda sila z utrob dzungle draci krev s kadidlovym olejem thumbnail 1646066066 draci krev
Tip

Temne červená sila z útrob peruánskej džungle. To je Dračia krv. Spolu s kadidlovým olejom vytvára neobyčajne silný produkt, ktorý si poradí s početnými neduhmi.

Mocná živica

Dračia krv – začervenalá živica amazonského stromu Croton lechleri, ktorá vyteká v miestach jeho poranenia a zasychá na ochranný film. Poranený strom je týmto spôsobom chránený pred vonkajším nebezpečenstvom a rýchlejšie sa hojí.

Rovnaký účel plní aj u tamojších peruánskych domorodcov, ktorí si dračou krvou potierajú svoje povrchové rany na ich urýchlené zacelenie a ochranu pred ďalšími infekciami. [1]

Tekutý facelift

Tak ako Dračia krv vytvára ochrannú bariéru pred rôznymi škodlivinami, môže predchádzať aj strate vlhkosti pokožky. Vďaka týmto sťahujúcim vlastnostiam Dračia krv suchú pleť oživí a navráti jej pružnosť, čo vedie k viditeľne sviežemu a mladistvému vzhľadu.

Často sa nazýva aj „tekutý facelift“, pretože funguje ako silná anti-age zložka. Zmenšuje výskyt vrások, vypĺňa kontúry povädnutej pleti a zlepšuje jej tón. Pre svoju vysokú antioxidačnú schopnosť je navyše vhodnou prevenciou predčasného starnutia pleti. [2]

Skvelé riešenie na citlivú a začervenanú pokožku

Pre svoje prirodzené zloženie dokáže Dračia krv pokožku zjemňovať, čistiť a zbavovať nepríjemného pnutia. Stáva sa preto aj adekvátnym riešením pre citlivú a začervenanú pokožku. [2]

BENEFITY, KTORÉ VÁŠMU TELU DOPRAJE DRAČIA KRV DOPLNENÁ O KADIDLOVÝ OLEJ

  • Chráni pleť pred vonkajšími agresormi
  • Uzamyká v pleti vlhkosť a efektívne ju hydratuje
  • Bojuje proti vráskam, zlepšuje tón a elasticitu pleti
  • Pleť zjemňuje, čistí a zmierňuje začervenanie 

HISTÓRIA

Sangre de Drago
Prvými kto túto cennú živicu pomenovali boli Španieli. Nazvali ju „Sangre de Drago“ v preklade Dračia krv. Zatiaľ čo miazgu stromu Croton lechleri spodobňovali s krvou, draka im pripomínala jeho červeno červené semená.

Kněz Bernabé Coho
Za prvé záznamy venujúce sa účinkom Dračej krvi vďačíme španielskemu kňazovi menom Bernabé Coho, ktorý sa s ňou prvýkrát stretol na prieskumoch amazonskou prírodou. Jeho poznatky vychádzajú predovšetkým z praxe a skúseností tunajších domorodcov, ktorí Dračiu krv používajú na hojacie sa rany, vredy i zažívacie problémy.

Alkaloid taspin
Písal sa rok 1989. Rok pre Dračiu krv kľúčový. Išlo o rok, kedy prebehla prvá izolácia hlavného alkaloidu taspínu. [3]

Pôvod: PERU
Croton lechleri – amazonský strom, ktorý je vyhľadávaný predovšetkým pre toľko cenenú červenú miazgu, Dračia krv. [4]

ZLOŽENIE

Croton Lechleri Resin Extract, Boswellia serrata oil

NÁVOD NA POUŽITIE

Doprajte svojej pleti aj telu silnú starostlivosť z peruánskej amazónie. Aplikujte ako pleťové sérum na tvár a dekolt.

Dračia krv s kadidlovým olejom je vhodnou ingredienciou na prípravu kozmetických prípravkov – Kombináciou s BEWIT esenciálnym olejom a BEWIT nosnými olejmi môžete zriediť koncentráciu presne na mieru vašim potrebám a predĺžiť tak dobu vstrebávania samotného esenciálneho oleja.

Dračiu krv môžete pridať aj do pleťových masiek a vlasových zábalov.

ZDROJE

[1] Pieters L, De Bruyne T, Van Poel B, Vingerhoets R, Totté J, Vanden Berghe D, Vlietinck A. In vivo wound healing activity of Dragon's Blood (Croton spp.), a traditional South American drug, and its constituents. Phytomedicine. 1995; 2(1): 17–22.

[2] [Dermatol Ther. 2019 Mar;32(2­):e12786. doi: 10.1111/dth.12786­. Epub 2018 Dec 16. Review of future insights of Dragon's Blood in dermatology]

[3] Vaisberg AJ, Milla M, Planas MC, Cordova JL, de Agusti ER, Ferreyra R, Mustiga MC, Carlin L, Hammond GB. Taspine is the cicatrizant principle in Sangre de Grado extracted from Croton lechleri. Planta Med. 1989; 55(2): 140–143.

[4] Porras-Reyes BH, Lewis WH, Roman J, Simchowitz L, Mustoe TA. Enhancement of wound healing by the alkaloid taspine defining mechanism of action. Proc Soc Exp Biol Med. 1993; 203(1): 18–25.

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodná kozmetika
Typ kozmetiky: Pleťové séra

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Jedinečná česká značka BEWIT, je popredným výrobcom terapeutických esenciálnych olejov, prírodných produktov a výživových doplnkov, určených pre zdravý životný štýl. Spoločnosť BEWIT vždy presadzuje a bude presadzovať a usilovať sa o maximálnu šetrnosť k prírodnému prostrediu, o šetrné a čo najprirodzenejšie pestovanie, zbieranie a spracovanie rastlín bez herbicídov, pesticídov, insekticídov, kontaminantov, chemických rezíduí a bez genetickej modifikácie (GMO). Preto všetky produkty vyrába, testuje a skladuje v hlavnom sídle v Ostrave