BEWIT MANDARÍNKA ČERVENÁ 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Esenciálny olej z mandarínky je svieži, sladký, jemný, upokojujúci, vo vyšších dávkach skôr osviežuje, povzbudzuje a oživuje. Vďaka svojej vôni patrí k najobľúbenejším olejom medzi deťmi.

Variant:
Dostupnosť Dodanie 3 - 5 p.dní Dodanie 3 - 5 p.dní Zvoľte variant
Možnosti doručenia
€12,40 €25,25 od €12,40
BEWIT MANDARÍNKA ČERVENÁ 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Esenciálny olej z mandarínky je svieži, sladký, jemný, upokojujúci, vo vyšších dávkach skôr osviežuje, povzbudzuje a oživuje. Vďaka svojej vôni patrí k najobľúbenejším olejom medzi deťmi.

Mandarínka je strom, ktorý môže dosiahnuť výšku až 7 metrov a väčšiu šírku, na štíhlych vetvičkách má tŕne. Listy sú úzke a oválneho tvaru a majú drobné, zaoblené zuby a úzko okrídlené stopky.
Mandarínka je pôvodom z juhovýchodnej Ázie a z Filipín. Najviac sa pestuje v Japonsku, južnej Číne a východnej Indii.
Mandarínkový esenciálny olej existuje už veľmi dlho a nachádza sa v mnohých výrobkoch – od kolínskej a kozmetických prípravkov až po alternatívne prípravky. Poskytuje krásnu citrusovú príchuť sladkostiam, sýteným nápojom, alkoholu, zmrzline, býva využívaný ako dochucovadlo.

Mandarínkový olej pochádza z vonkajšej kôry ovocia. Olej sa extrahuje za studena lisovaným procesom, červený mandarínkový olej sa získava zo zrelých plodov, zelený z nezrelých.

Vykoná relaxáciu
Uvádza sa, že esenciálny olej z mandarínky pôsobí ako relaxačný prostriedok, môže pomôcť s napätím a emočnou nerovnováhou. [1]

Osvieži telo
Čistiaca schopnosť oleja môže pomôcť s vylučovaním zlúčenín, ako je nadmerná soľ a znečisťujúce látky alebo kyselina močová. Toxíny sa uvoľňujú z tela potom, močením a vylučovaním. [2]

Pomôže s celulitídou
Pri lokálnej aplikácii je možné využiť súčasť masážneho oleja môže pomôcť s celulitídou. [3]

Pôsobí ako tonikum
Je to prostriedok, ktorý tonizuje a posilňuje. Môže pomôcť vyladiť a tonizovať všetky funkcie v tele. Keď je vaše telo vyladené, z dlhodobého hľadiska vám zaistí zdravšie a šťastnejšie fungovanie.

Koža ho ocení
Mandarínkový esenciálny olej môže pomôcť pri akné, striách a jazvách. Vďaka tomu, že je jemný, obvykle je, ako súčasť kozmetických prípravkov, veľmi dobre znášaný a nedráždi pokožku. Môže mať schopnosť pomáhať predchádzať infekcii u podráždenej pokožky a byť prevenciou proti baktériám a plesniam. [4]

Uvoľní a privedie k spánku
Mandarínkový esenciálny olej môže byť jedným z relaxačných prostriedkov upokojujúcich myseľ, môže pomôcť znížiť napätie a vyladiť emočnú nerovnováhu. [5]

BENEFITY ESENCIÁLNEHO OLEJA MANDARÍNKY ČERVENÉ

  • Môže upokojiť telo aj myseľ.
  • Uvádza sa ako pomocník so spánkom.
  • Pôsobí ako tonikum.
  • Môže pomôcť u pomarančovej kože.
  • Mandarínkový esenciálny olej vytvára účinné synergie s kvetinovými vôňami, vrátane ruží, jazmínu, harmančeka a pelargónie, ďalšími citrusovými olejmi, ako je bergamot, grapefruit a citrón a jedinečnú vôňu potom v kombinácii s korenenými vôňami ako je klinček a čierne korenie.
  • Pre aplikáciu na pokožku narieďte esenciálny olej mandarínka so za studena lisovanými rastlinnými olejmi

NAHLIADNUTIE DO HISTÓRIE MANDARÍNKY ČERVENÉ

Využívaná aj v TCM
Podobne ako u iných druhov citrusových plodov má mandarínka dlhú históriu v mnohých tradíciách ľudovej medicíny, vrátane tradičnej čínskej medicíny, a indickej. Predpokladalo sa, že nezrelá šupka môže liečiť celý rad stavov, od čkania, kašľa, hlienu, bolesti na hrudi a zažívacích porúch, až po cirhózu pečene a opuch sleziny.

Z Ázie do celého sveta
Z Kantónu do Európy boli mandarínky privezené v roku 1805 a to do Anglicka. Nakoniec bolo pestovanie rozšírené okolo Stredozemného mora a v Taliansku, kam sa dostali v r. 1850. V tom čase boli tiež mandarínky vysadené v New Orleans, potom na Floride a neskôr v Kalifornii.

ZDROJE
[1] https ://articles.mer­cola.com/sites/ar­ticles/archive/2019/01/0­3/tips-to-a-good-night-sleep .asp
[2] http ://naturalingre­dient.org/wp/wp-content/uploads/ten-causes-why-tangerine-oil-is-very-good-for-you-_-americanathle­ticinstitute.or­g_ .pdf
[3] https ://www.organic­facts.net/heal­th-benefits/essential-oils/health-benefits-of-tangerine-essential-oil .html
[4] https ://oureveryda­ylife.com/how-to-look-younger-at-60–5311345 .html
[5] https ://articles.mer­cola.com/herbal-oils/tangerine-oil .aspx
[6] JOHNSON, Jill R., Rachael L. RIVARD, Kristen H. GRIFFIN, Alison K. KOLSTE, Denise JOSWIAK, Mary Ellen KINNEY a Jeffery A. DUSEK. The effectiveness of nurse-delivered aromatherapy in an acute care setting. Complementary Therapies in Medicine [online]. 2016, 25, 164–169 [cit. 2021–7–1]. ISSN 09652299. Dostupné z: doi:10.1016/j­.ctim.2016.03­.006

Botanický názov: Mandarinka červená
Anglický názov: Red Mandarin
Latinský názov: Citrus reticulata
Krajina pôvodu: Taliansko
Použitá časť rastliny: Ovocné šupky
Spôsob výroby: Lisovanie za studena

Určené do aromalámp a difúzorov a k priamej inhalácii. Nepoužívajte vnútorne. Ak ste tehotná alebo dojčiaca, konzultujte použitie s lekárom. Ak ste v akejkoľvek zdravotnej starostlivosti, tak konzultujte použitie so svojím ošetrujúcim lekárom. Neaplikujte neriedené na kožu. Chráňte pred deťmi.

Nariadenie Európskeho parlamentu nám neumožňujú uvádzať u výrobkov neschválené zdravotné tvrdenia. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdená vedeckými štúdiami. Zdravotné tvrdenie tu nie je možné uvádzať ani v rámci osobných skúseností a referencií. Pre zistenie podrobnejších informácií Vás preto odkazujeme na iné zdroje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Jedinečná česká značka BEWIT, je popredným výrobcom terapeutických esenciálnych olejov, prírodných produktov a výživových doplnkov, určených pre zdravý životný štýl. Spoločnosť BEWIT vždy presadzuje a bude presadzovať a usilovať sa o maximálnu šetrnosť k prírodnému prostrediu, o šetrné a čo najprirodzenejšie pestovanie, zbieranie a spracovanie rastlín bez herbicídov, pesticídov, insekticídov, kontaminantov, chemických rezíduí a bez genetickej modifikácie (GMO). Preto všetky produkty vyrába, testuje a skladuje v hlavnom sídle v Ostrave