BEWIT GÁFOR 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Ostrá, výrazná, svieža, silne balzamická vôňa gáfru môže povzbudiť, keď sa cítite unavení. Uvádza sa, že má stimulujúce a harmonizačné účinky na telo i dušu.

Variant:
Dostupnosť Dodanie 3 - 5 p.dní Dodanie 3 - 5 p.dní Zvoľte variant
Možnosti doručenia
€8,60 €17,55 od €8,60
BEWIT GÁFOR 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Vždyzelený, sukovito rozvetvený strom so šupinatou kôrou a obvodom kmeňa až 5 m – to je gáfor. Pomocou parovodnej destilácie sa z rozdrveného dreva získava esenciálny olej s „lekárskou“ vôňou.
V krajinách svojho pôvodu, Ázii a východnej Afrike, býval žiadaným afrodiziakom.

Gáfrový esenciálny olej je ako destilát z konárov, koreňových pňov a štiepeného dreva gáfrového stromu upravovaný, prechádza filtrom a vznikajú 4 frakcie gáfrového oleja – biely, žltý, hnedý a modrý. Zo všetkých frakcií sa na aromatické účely používa iba biely gáfrový olej. Ďalšie frakcie obsahujú vysoké hladiny látky zvanej safrol, ktorý je považovaný za karcinogénny a toxický. Biely gáfor obsahuje safrol tiež, ale len vo veľmi malom množstve.

Očisťujúce
V kozmetických prípravkoch je využívaný pri vypadávaní vlasov, aby podporil rast a zároveň pokožku hlavy vyčistil. Vlasy sú hladšie a mäkšie.
Dá sa využiť aj ako súčasť šampónu pri napadnutí všetkými.

Stimulujúca túžbu
Môže vám pomôcť pre zvýšenie libida a povzbudzovať zmyselnú túžbu.

Ako duševný balzam
V aromaterapii pracuje s intenzitou nervozity, úzkosťou.

Poskytujúce úľavu
V komerčných prípravkoch ho často nájdete v masážnych olejoch na zmiernenie stuhnutosti a kŕči svalov a pri bolestiach v kĺboch.

Pomôže voľne dýchať
Vôňa gáfrového oleja je známa v aromaterapii tým, že poskytuje úľavu „upchatému“ dýchaciemu systému – môže prečistiť pľúca a riešiť príznaky prechladnutia a ťažké dýchanie.

Chladivý pocit
Pri miestnej aplikácii môžete pocítiť chladivý pocit, ktorý môže blokovať senzoriku na pokožke a tým aj lokálne znecitlivieť.
To sa využíva aj v kozmetickom priemysle pri vyrážkach, svrbení, akné, bolákoch a bodnutí hmyzom.

Prírodný repelent
Tento esenciálny olej slúži aj ako repelent proti hmyzu.

BENEFITY ESENCIÁLNEHO OLEJA KAFRU

  • V kozmetike sa využíva pri problematickej pleti ako je akné, svrbivé vyrážky, boláky.
  • Vo vlasovej kozmetike sa používa pri povzbudení vlasových korienkov.
  • Môže pomôcť v škôlkach pri výskyte vší.
  • Prírodný repelent.
  • Vhodný pri prechladnutí a pri ťažkom dýchaní.
  • Možné využitie pri svalovom napätí a nepríjemnom pocite pri kĺboch.
  • Poskytuje pocit lokálneho znecitlivenia svojou chladivou povahou.
  • Vhodný je pri celkovom napätí organizmu.
  • Môže uľaviť od stresu.

Určené do aromalámp a difúzorov a k priamej inhalácii. Nepoužívajte vnútorne. Ak ste tehotná alebo dojčiaca, konzultujte použitie s lekárom. Ak ste v akejkoľvek zdravotnej starostlivosti, tak konzultujte použitie so svojím ošetrujúcim lekárom. Neaplikujte neriedené na kožu. Chráňte pred deťmi.

Nariadenie Európskeho parlamentu nám neumožňujú uvádzať u výrobkov neschválené zdravotné tvrdenia. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdená vedeckými štúdiami. Zdravotné tvrdenie tu nie je možné uvádzať ani v rámci osobných skúseností a referencií. Pre zistenie podrobnejších informácií Vás preto odkazujeme na iné zdroje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Jedinečná česká značka BEWIT, je popredným výrobcom terapeutických esenciálnych olejov, prírodných produktov a výživových doplnkov, určených pre zdravý životný štýl. Spoločnosť BEWIT vždy presadzuje a bude presadzovať a usilovať sa o maximálnu šetrnosť k prírodnému prostrediu, o šetrné a čo najprirodzenejšie pestovanie, zbieranie a spracovanie rastlín bez herbicídov, pesticídov, insekticídov, kontaminantov, chemických rezíduí a bez genetickej modifikácie (GMO). Preto všetky produkty vyrába, testuje a skladuje v hlavnom sídle v Ostrave