BEWIT ČIERNE KORENIE 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Vôňa je svieža, drevitá, teplá, korenistá. Povzbudzuje, stimuluje a dodáva odvahu na zdolanie prekážok. Vhodný aj na dochutenie pokrmov.

Variant:
Dostupnosť Dodanie 3 - 5 p.dní Dodanie 3 - 5 p.dní Zvoľte variant
Možnosti doručenia
€16,05 €32,75 od €16,05
BEWIT ČIERNE KORENIE 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Esenciálny olej z čierneho korenia oplýva intenzívnou vôňou, ktorá v sebe kombinuje teplé a citrusové tóny. Pôsobí príjemne povzbudivým dojmom, podporuje duševnú jasnosť a napomáha k sústredeniu. Jeho hrejivý charakter vás naplní sebadôverou a prepožičia vám odvahu na vyjadrenie potlačených emócií.

Pre svoje aromatické vlastnosti je vhodný aj na obohatenie pokrmov.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ Z PLODOV PREPROVNÍKA
Pepperovník čierny (Piper nigrum) – tropická ovíjavá liana z čeľade korenistých, ktorá má svoj pôvod v Indii. Výsledný esenciálny olej je získavaný z jeho sušených plodov šetrným procesom, destiláciou vodnou parou.

VEDELI STE ŽE?
Prečo esenciálny olej z korenia nepáli
V esenciálnom oleji z čierneho korenia nie je obsiahnutý piperín – látka s charakteristickou pikantnosťou. Je tomu preto, že táto látka nie je aromatická a prchavá. Vzhľadom k tomu silice na rozdiel od samotného korenia postráda pálivosť.

Nie je korenie ako korenie
Existuje viac ako 2000 druhov korenia, ktorých chuť sa líši spôsobom aj miestom pestovania. V kuchyni sa najbežnejšie stretávame so štyrmi druhmi korenia: čierny, zelený, biely a červený. Tieto sfarbenia sú dané úrovňou zrelosti plodov čierneho korenistého v čase zberu.

ZLOŽENIE
Esenciálny olej z čierneho korenia je prírodným kokteilom stoviek biologicky aktívnych látok. Avšak za kľúčové sú považované látky zvané β-Caryophyllene, D-Limonene, α-Pinene, β-Pinene a 3-Carene.

BENEFITY ESENCIÁLNEHO OLEJA Z ČIERNEHO PERA
Pre mentálne osvieženie
Esenciálny olej z čierneho korenia v sebe ukrýva jemné citrusové nuansy, pre ktoré pôsobia príjemne povzbudivým dojmom, podporuje duševnú jasnosť a napomáha k sústredeniu. Rozptyľte esenciálny olej v priestore alebo ho rozomnite v dlaniach a pociťte okamžitú vzpruhu.

Prirodzený posilňovač
Príjemne hrejivý charakter, pre ten vás esenciálny olej z čierneho korenia naplní sebadôverou a prepožičia vám odvahu k plnému vyjadreniu potlačovaných emócií.

Jeho prehrievajúce účinky určite využite aj v období chladných dní, kedy spolu s antioxidačným pôsobením napomáha posilňovať prirodzenú telesnú odolnosť.

Pomyselné afrodiziakum
Esenciálny olej z korenia je široko uznávaný pre svoje afrodiziakálne vlastnosti, pretože jeho typickým účinkom je stimulačné pôsobenie. Odoprite si svoj intímny život a poddajte sa magickej sile tejto esencie.

Využitie v kuchyni
Esenciálny olej z čierneho korenia poskytuje skvelý spôsob, ako vašim pokrmom dodať šmrnc a obohatiť ich o skvelú chuť. Môže byť použitý napríklad na aromatizovanie najmä polievok, nátierok, studených aj teplých omáčok a šalátov.

Pri dochucovaní pokrmov však používajte esenciálny olej vždy dôkladne zriedený s jedlým olejom. Stačí namočiť špičku špáradla do esenciálneho oleja a zamiešať ju v 20 ml rastlinného oleja (napr. slnečnicového). Pár kvapkami z takto pripravenej zmesi, dochutíme už hotový pokrm. Aby chuť esenciálneho oleja v pokrme vynikla, odporúčame ho pridávať do už hotového jedla.

Benefity esenciálneho oleja z čierneho korenia v kocke

  • Povzbudzuje, dodáva duševnú jasnosť a napomáha k sústredeniu
  • Dodáva sebadôveru a odvahu na vyjadrenie potlačených emócií
  • Má mierne hrejivé účinky
  • Má antioxidačné účinky
  • Môže podporiť prirodzenú telesnú odolnosť
  • Má afrodiziakálne účinky
  • Po nariedení je vhodný na dochutenie pokrmov
  • Je vhodný na zmiešanie s kardamómom, škoricou, klinčekmi, levanduľou, borievkou a kadidlom

Nariadenie Európskeho parlamentu nám neumožňujú uvádzať u výrobkov neschválené zdravotné tvrdenia. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdená vedeckými štúdiami. Zdravotné tvrdenie tu nie je možné uvádzať ani v rámci osobných skúseností a referencií. Pre zistenie podrobnejších informácií Vás preto odkazujeme na iné zdroje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Jedinečná česká značka BEWIT, je popredným výrobcom terapeutických esenciálnych olejov, prírodných produktov a výživových doplnkov, určených pre zdravý životný štýl. Spoločnosť BEWIT vždy presadzuje a bude presadzovať a usilovať sa o maximálnu šetrnosť k prírodnému prostrediu, o šetrné a čo najprirodzenejšie pestovanie, zbieranie a spracovanie rastlín bez herbicídov, pesticídov, insekticídov, kontaminantov, chemických rezíduí a bez genetickej modifikácie (GMO). Preto všetky produkty vyrába, testuje a skladuje v hlavnom sídle v Ostrave