BEWIT BENZOIN 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Vôňa je teplá, balzamová s vanilkovými tónmi. Uzemňujúci charakter oleja navodí pocit pokoja a stability. Zvlášť účinný je aj v starostlivosti o pleť.

Variant:
Dostupnosť Dodanie 3 - 6 dní Dodanie 3 - 6 dní Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
29.3.2023 29.3.2023 Zvoľte variant
Možnosti doručenia
€27,20 €55,50 od €27,20
BEWIT BENZOIN 100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ
benzoin absolue benzoin hlas sucha uzemnujici meditace napeti prepracovanost kuze nervove dychaci uvolneni stres do mydla do kosmetickych pripravku cisteni pokozky adstringentni thumbnail 1613123146 BENZOIN
Novinka

Ako taká sa benzoínová silica uplatňuje predovšetkým v kompozíciách luxusných parfumov, kde im prepožičiava svoju bohatú balzamovú vôňu s vanilkovými tónmi. Uzemňujúci nádych tejto esencie môže pomôcť k navodeniu meditatívneho rozpoloženia a odvrátiť tak myseľ od ťaživých myšlienok, obáv a vnútorného napätia.

Zvlášť účinný je aj v starostlivosti o pleť.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNY OLEJ Z ŽIVICE STYRAČA BENZOINOVÉHO
Styrač benzoinový (Styrax benzoin) – až dvadsať metrov vysoký strom vyskytujúci sa v oblastiach tropickej Ázie. Výsledný esenciálny olej je získavaný z jeho živice šetrnou extrakciou pomocou rozpúšťadla, ktoré je potom z média úplne odstránené.

Výsledkom je 100% čistý a koncentrovaný esenciálny olej – Absolue.

VEDELI STE ŽE?
Esenciálne oleje získané zo živice veľmi ľahko tuhnú pri izbových teplotách. Môžu za to terpenoidy a ďalšie prirodzene obsiahnuté látky.

Tradične sa pri práci s takto hustými olejmi odporúča jemné ohrievanie, ktoré však môže znehodnotiť obsiahnuté látky.

Pokiaľ sa vám nedarí esenciálny olej z fľaštičky vykvapkať, odporúčame kvapkadlo z fľaštičky odrobiť a požadované množstvo odobrať pomocou špajle či sklenenej pipetky.

ZLOŽENIE
Esenciálny olej benzoín je prírodným kokteilom stoviek biologicky aktívnych látok. Avšak za kľúčové sú považované látky zvané Benzyl acetate, Citronellol a α-terpineol.

 

BENEFITY ESENCIÁLNEHO OLEJA BENZOÍNU

Na parfumáciu
Silica benzoínu svojou hlboko balzamovou až vanilkovou vôňou má svoje nezastupiteľné miesto v parfumérii. Možno ju však využiť aj do kompozícií pre parfumáciu mydiel, kozmetických prípravkov a prostriedkov bytovej chémie.

Na duchovnej rovine
Benzoínový olej poskytuje pocit pokoja a stability tým, ktorí sú duševne preťažení. Uzemňujúca povaha esencie môže pomôcť k navodeniu meditatívneho rozpoloženia a odvrátiť tak myseľ od ťaživých myšlienok, obáv a vnútorného napätia.

Benefity pre pleť
V starostlivosti o pleť je benzoín používaný na hĺbkové čistenie a celkové upokojenie pokožky. Olej má adstringentné účinky, vďaka čomu je účinný ako tonikum na zníženie viditeľnosti rozšírených pórov.

BENEFITY ESENCIÁLNEHO OLEJA BENZOÍNU V KOCKE

  • Uplatňuje sa ako fixátor vonných kompozícií
  • Poskytuje pocit pokoja a stability
  • Je vhodný na meditácie
  • Odvracia myseľ od ťaživých myšlienok, obáv a vnútorného napätia
  • Je vhodný na hĺbkové čistenie a upokojenie pokožky
  • Má adstringentné účinky
  • Je vhodný na zmiešanie s cédrovým drevom, santalovým drevom, kadidlom alebo pačuli

Určené do aromalámp a difúzorov a k priamej inhalácii. Nepoužívajte vnútorne. Ak ste tehotná alebo dojčiaca, konzultujte použitie s lekárom. Ak ste v akejkoľvek zdravotnej starostlivosti, tak konzultujte použitie so svojím ošetrujúcim lekárom. Neaplikujte neriedené na kožu. Chráňte pred deťmi.

Nariadenie Európskeho parlamentu nám neumožňujú uvádzať u výrobkov neschválené zdravotné tvrdenia. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdená vedeckými štúdiami. Zdravotné tvrdenie tu nie je možné uvádzať ani v rámci osobných skúseností a referencií. Pre zistenie podrobnejších informácií Vás preto odkazujeme na iné zdroje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: